Nr katalogowy: 610
Filiżanka ze spodkiem z dekoracją różami na niebieskim tle i datą dzienną
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM);
lata 1844-1847
duża filiżanka o puklowanej, lekko konicznej czaszy i gałązkowym przeplecionym uszku, spodek miseczkowy; wokół czaszy filiżanki i kołnierza spodka wyrezerwowane z niebieskiego tła białe gałązki róż i szlak bluszczu; brzegi naczyń, uszko i lustro złocone, wnętrze filiżanki w złote pasy - szersze ku krawędzi, z napisem: Louis w dnie czcionką gotycką; w kręgu lustra obwiedzionym złoceniem - data czcionką gotycką: Den 21-ten Mai / 1847; przetarte złocenia na uszku, w lustrze
spodka i na krawędziach;
porcelana, błękit naszkliwny (dekoracja przez szablon, podmalowana ręcznie), złocenia;
filiżanka - wys. 7,8 cm, średn. brzegu 12 cm;
spodek - wys. 3,5 cm, średn. 17,8 cm;
sygn. kobaltem podszkl. (filiżanka i spodek): orzeł z berłem i jabłkiem oraz KPM niżej, na spodku wycisk: 26.
Berlin, Królewska Manufaktura Porcelany (KPM) , lata 1844-1847