Nr katalogowy: 609
Para figur: łucznik (myśliwy) i nimfa
Czechy, Duchcov, Maufaktura Porcelany
Royal Dux Bohemia AG, 2.-3. ćw. XX w.
figury przyścienne, na niskich prostokątnych podstawach: nimfa - młoda, bosa dziewczyna siedząca na występie skalnym, wsparta na łokciu prawej ręki, opartym o skałę; podtrzymuje oparty na udzie dwuuszny wazon; w cienkiej, zielonkawej sukni, udrapowanej i podwiązanej brązową taśmą, spływającej szeroko na podstawę; myśliwy - młodzieniec siedzący na skalnym występie, w przepasce z piórami na półdługich włosach, w tunice ze zwierzęcej skóry, spiętej na ramieniu, ze skórzanym kołczanem na plecach i łukiem w prawej dłoni, opartym na założonej wysoko nodze; z boku do paska przytroczona ustrzelona kaczka;
porcelana, szkliwo matowe kremowe, farby naszkliwne matowe i połyskliwe, złocenia (partie skał); nimfa - wys. 33,5 cm, podst. 13 x 10 cm;
myśliwy - wys. 32 cm, podst. 13 x 9,3 cm;
sygn. (obie figury) wyciskiem na różowym wypukłym trójkącie: w owalu u dołu E, wokół napis: ROYAL DUX BOHEMIA, wyciski: 427, 18 (dziewczyna) oraz: 426, 18 (chłopiec).
Czechy, Duchcov, Maufaktura Porcelany Royal Dux Bohemia AG, 2.-3. ćw. XX w.