Nr katalogowy: 607
Para całujących się puttów- Junge Liebe
Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthal,
model Josefa Limburga (1874-1955) z 1922;
„Junge Liebe”, lata 20. XX w. (okres międzywojenny).
na niskiej, podłużnej, nieregularnej postawie dwoje całujących się nagich dzieci: siedzące z prawej, z draperią wokół bioder, obejmuje i całuje drugie dziecko pełzające i wspinające się ku siedzącemu;
porcelana, farby podszkliwne; wys. 25 cm, szer. 42 cm, głęb. ok. 20 cm;
z tyłu podstawy ryte: Jos. Limburg; sygn. drukiem zielenią chromu: korona/ Rosenthal/ SELB ? BAVARIA, wycisk: 655 (nr modelu) i małe B
Niemcy, Selb (Bawaria), wytwórnia Rosenthal, model Josefa Limburga (1874-1955) z 1922; „Junge Liebe”, lata 20. XX w. (okres międzywojenny).
Realizacja wg modelu Josefa Limburga, rzeźbiarza i medaliera niemieckiego, absolwenta berlińskiej Akademii Sztuk Pięknych, mieszkającego i tworzącego w Berlinie.