Nr katalogowy: 606
Para czapli
Niemcy, Bahnhof - Selb (Bawaria),
model: Max Daniel Hermann Fritz (1873-1948),
2 połowa XX w. ( lata 50. XX w.?)
dwa ptaki różnej wielkości, w tonacji szaro - różowej, z lekko rozłożonymi ogonami w formie „płaszcza” z piór, stojące na płaskich, owalnych podstawach z kępami szuwarów (trzcin); porcelana, farby podszkliwne; wys. 26,5 cm oraz 31 cm;
sygn. (obydwa): w reliefowym kartuszu zielenią chromu druk: korona/ Rosenthal/ SELB ? PLŐSSBERG / BAVARIA ? GERMANY , a niżej: duże „i”, handgemalt ; wyciski: M. H. FRITZ 1212 lub 964 (większy ptak).
Niemcy, Bahnhof - Selb (Bawaria), model: Max Daniel Hermann Fritz (1873-1948), 2 połowa XX w. ( lata 50. XX w.?)
Realizacja modelu rzeźbiarza i medaliera, twórcy małej plastyki, współpracującego firmą Rosenthal od 1930 roku (projektował dla Działów Sztuki w Selb i Bahnhof - Selb).