Nr katalogowy: 203
Święty Krzysztof
drewno polichromowane, wys. 46 cm [ubytki polichromii];
Lwów?, ok. poł. XVIII w.
grupa rzeźbiarska z postacią św. Krzysztofa przenoszącego Dzieciątko przez rzekę, zgodnie z epizodem z hagiografii Świętego; postać krocząca boso, w podwiniętych spodniach i drapowanym materiale spływającym z prawego ramienia; na barkach postaci ukazana postać Dzieciątka Jezus trzymającego w ręku kulistą bryłę - symbol globu ziemskiego?
Lwów?, ok. poł. XVIII w.
Figurka w stylistyce późnobarokowej rzeźby charakterystycznej dla lwowskiej kręgu sztuki XVIII
wieku