Nr katalogowy: 9
Album Sienkiewicza
Album Jubileuszowy Henryka Sienkiewicza.
Główniejsze sceny i postacie z powieści
i nowel Sienkiewicza
Główniejsze sceny i postacie z powieści i nowel Sienkiewicza
w dwudziestu illustracyach.
Warszawa 1898. Nakł. Gebethnera i Wolffa. Druk W. L. Anczyca i Sp.
Format 33 x 25 cm. 20 heliograwiur sygnowanych Meisenbach Riffarth & Co.
Ilustrowany pracami Józefa Brandta, Józefa Chełmońskiego, Antoniego Kamieńskiego, Juliusza Kossaka, Wilhelma Kotarbińskiego, Kazimierza Pochwalskiego, Jana Rosena, Henryka Siemiradzkiego, Piotra Stachiewicza, Wincentego Wodzinowskiego. Widoczne odciski płyty wokół ilustracji. Oprawa wydawnicza sygnowana Hubel i Denck w Lipsku, lico ozdobne z wizerunkiem pisarza, złocone napisy, motywy florystyczne, brzegi kart złocone.
Stan zach.: przetarcia, zagięcia stron, stan tablic dobry.
Jedyny taki zbiór najpiękniejszych obrazów w wykonaniu najlepszych mistrzów malarstwa ilustrujących dzieła Henryka Sienkiewicza.