SIENKIEWICZ Henryk, STYKA Jan
Nr katalogowy: 5
Quo Vadis
Édition illustrée par Jan Styka. T. 1 - 3. Paris b. r.
[1900] E. Flammarion, Éditeur. Druk Lahure.
Format: 33 x 25,5 cm, 53 heliograwiury osobnych tablicach (w tym 10 skład.) oraz 123 drzeworytów Jana Styki w tekście, rytowanymi przez G.Lemoine`a. oprawa półskórek z epoki, grzbiet 6-cio polowy, ze złoconą tytulaturą oraz złotym wizerunkiem wilczycy karmiącej Remusa i Romulusa, założycieli Rzymu, zaplamienia, poza tym stan dobry.
Najpiękniejsze wydanie francuskie dzieła Sienkiewicza. Cykl ilustracji do tego wydania powstał w związku z dużym rozgłosem jaki przyniósł Styce wystawiony w Paryżu obraz "Męczeństwo Chrześcijan w cyrku Nerona". Francuski wydawca E. Flammarion będący pod wrażeniem obrazu zamówił u Jana Styki ponad sto rysunków do powieści "Quo Vadis". W ten sposób powstało piękne, luksusowe i kosztowne dzieło.
2 000 zł