Nr katalogowy: 831
Lampa naftowa z porcelanowym korpusem
Niemcy, Berlin, firma Ehrich & Graetz;
korpus - Miśnia, firma Carl Teichert, XIX/XX w.
podstawa i kulisty brzusiec w formie pucharu - ujęte metalowymi listwami i pierścieniami; oprawa podstawy ozdobiona czterema plastycznymi głowami egipskimi; korpus z porcelany zdobionej wzorem cebulowym („zwiebel muster”); na spodzie w owalu znak miśnieńskiej wytwórni Carla Teicherta, działającej na przełomie XIX i XX w.; klosz mleczny w formie grzybka, kominek ze szkła przeźroczystego; na pokrętle znak firmowy z parą gryfów i wiązanym monogramem „EG”; na pierścieniu wokół palnika napis: „15’’’ MATADORBRENNER”;
porcelana, metal chromowany, mosiądz, szkło; wys. 51 cm, podstawa 21 x 21 cm.
Niemcy, Berlin, firma Ehrich & Graetz; korpus - Miśnia, firma Carl Teichert, XIX/XX w.