Nr katalogowy: 616
Para dekoracyjnych waz, z ażurowymi pokrywami oraz miniaturami z ptakami i kwiatami
porcelana w tonacji lekko kremowej;
Anglia, Stoke-on-Trent,
wytwórnia Thomasa Mintona?, 2 ćw. XIX w.
wazki o kolistych brzuścach z dwustronną dekoracją miniaturami z kompozycjami kwiatowymi i ptakami na krzewie, wpisanymi w reliefowe rocaillowe kartusze; krótkie, szerokie szyjki, szpulowe stopki i uchwyty w formie dwu przeplecionych pędów - z z płomienistymi roślinnymi i falistymi rocaillami różowo turkusowymi i złoceniami. W owalnych rezerwach pomiędzy prętami uchwytów - kompozycje kwiatowe lub z ptakiem na gałązce. Płasko wysklepione
pokrywy z ażurową kratownicą i rezerwami z kompozycjami kwiatowymi i ptakami. Uchwyty pokryw w formie figurki klęczącej dziewczyny z kwiatami w kapeluszu lub siedzącego młodzieńca z owocami w kapeluszu; przetarcia złoceń i dekoracji barwnej na elementach dekoracji reliefowej i uchwytach, ubita dłoń młodzieńca na pokrywie i pęknięcie jednej pokrywy;
porcelana w tonacji lekko kremowej (zw. Bone China ), farby naszkliwne, złocenia; wys. 30,5 cm oraz 31 cm; na spodzie jednej wazy ślad brązowej (druk?) sygnatury.
Anglia, Stoke-on-Trent, wytwórnia Thomasa Mintona?, 2 ćw. XIX w.
Stylizacja dekoracyjnych waz, odwołująca się do form (SeALvres) i dekoracji (Miśnia, SeALvres) XVIII-wiecznej porcelany europejskiej oraz materiał (angielska porcelana
określana jako Bone China) wskazują na renomowaną angielską manufakturę Mintona.