Nr katalogowy: 627
Gerydon z neorenesansową dekoracją groteskową roślinno-zwierzęcą
nie sygnowane.
Włochy, XX w. (XIX/XX w.?)
cylindryczny słupek z profilowaną górną krawędzią i podstawą i nastawiana donica, zwężająca się ku podstawie, z obręczową krawędzią; wokół słupka i donicy wyrezerwowana ugrowym tłem biała reliefowa dekoracja groteskowa o dwu osiach symetrii, z motywem leżących fantastycznych zwierząt podobnych do lwic, wplecionych w liściastą esowatą wić liściastą i liściastych palmet z akantowymi szyszkami;
fajans, farby ceramiczne, szkliwo ołowiowe z krakelurą;
wys. 90 cm (całość), słupek wys. 60 cm, średn. 29 cm, donica wys. ok. 28 cm, średn. ok. 38 cm;
nie sygnowane.
Włochy, XX w. (XIX/XX w.?)
Efektowny wyrób do letniego ogrodu lub oranżerii, z dekoracją utrzymaną w stylistyce włoskiej renesansowej groteski roślinno - zwierzęcej.