Nr katalogowy: 610
Kobieta grająca na banjo w stylistyce art deco
Czechy, Duchcov (Dux), Manufaktura
Porcelany Royal Dux Bohemia, 2 ćw. XX w.
na 8-kątnej podstawie - ozdobnym stołku siedzi młoda kobieta, z założoną nogą na nogę, lekko pochylona, grająca na banjo. Ubrana w krótkie szorty, szpilki, luźną bluzkę o szerokich rękawach przewiązaną w talii szarfą z kokardą, opadającą z lewego ramienia i odkrywającą lewą pierś; na włosach zawiązana fantazyjnie chustka z węzłem z boku; strój i chusta ze złotymi lamówkami wokół krawędzi; lekko przetarte złocenia;
porcelana, farby ceramiczne, złocenia błyszczące i wypukłe; wys. 36 cm;
sygn. na wypukłym różowym trójkącie odcisk: D w owalu i napisy wokół: ROYAL DUX BOHEMIA (niewyraźne), wyciski: 3027 (nr modelu), 11, ryte: 10.
Czechy, Duchcov (Dux), Manufaktura Porcelany Royal Dux Bohemia, 2 ćw. XX w.
por. oferta: „Kobieta grająca na banjo”, Rempex, 203 Aukcja Dzieł Sztuki i Antyków, 19.III.2014, kat. poz. 617).