859
Kobierzec pekin osnowa i wątek - biała bawełna; runo miękka wełna
(węzły asymetryczne); 380 x 260 cm.
Chiny, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

860
Para lamp secesyjnych, elektrycznych ceramika, brąz patynowany, szkło; wys. 81 cm,
średnica podstawy 18 cm.
Francja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 8 500 zł

861
Lampa wisząca, elektryczna mosiądz, szkło; wys. całości ca 101 cm;
wys. klosza 28 cm, średnica klosza ca 25 cm.
Europa Zachodnia, 1 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

862
Zestaw 4 kinkietów elektrycznych, jednoświecowych mosiądz, szkło; wys. 21 cm, szer. 21 cm, głęb. 39 cm.
Europa Środkowa, 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 2 400 zł

Charles Emile JONCHERY (1873-1937)

863
Lampa gabinetowa, elektryczna stop metali, odlew srebrzony; blacha; szkło barwione w masie,
trawione; wys. ca 70 cm, średnica stopy 27 cm, klosza - 31 cm.
Francja, pocz. XX w.
Cena wywoławcza. 9 000 zł

864
Postument w stylu secesji geometrycznej konstrukcja - dębina; 116 x 34,2 x 31,8 cm.
Polska Południowa (Galicja ?), XIX / XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

865
Patefon z tubą drewno dębowe, metal chromowany, blacha lakierowana, stal;
Niemcy, firma „Saturn”; 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 2 600 zł

866
Wieszak ścienny, secesyjny - na ręcznik drewno (brzoza?), farby olejne; wys. 80 cm, szer. 26 cm, głęb. 18 cm.
Niemcy lub Austria, 1 dekada XX w.
Cena wywoławcza. 800 zł

867
Żyrandol sześcioramienny, elektryczny, art deco metal niklowany; wys. 81 cm, rozpiętość ramion 74 cm.
Europa Zachodnia, Niemcy?; 2 tercja XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

868
Zegar szafowy, podłogowy mosiądz złocony, brąz złocony, macica perłowa,
szkło fazowane; wys. 224 cm, szer. 63 cm, głęb. 41 cm.
Niemcy, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 9 500 zł
Cena oferowana 8 500 zł

901
Stojak do gazet 106 x 51 x 30 cm
Niemcy Wschodnie, Saksonia Waldheim, lata 20. XX w.
Cena wywoławcza. 1 200 zł

902
Szafka - gablota w stylu klasycystycznym konstrukcja - mahoń; 92 x 44 x 42,5 cm.
Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 1 800 zł

903
Etażerka eklektyczna konstrukcja - buczyna; fornir - mahoń; 136,5 x 57 x 30 cm.
Polska, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 1 300 zł

904
Stolik do robótek w stylu późno-biedermeierowskim konstrukcja - jawor; fornir - mahoń;
intarsja - orzech, mahoń; 76 x 39 x 39 cm.
Europa Środkowa, Niemcy (?), ok. 1835-40
Cena wywoławcza. 1 900 zł

905
Klęcznik neogotycki buczyna (?), 94 x 48 x 50 cm.
Europa Północna, Skandynawia (?), 4 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 500 zł

906
Ława secesyjna konstrukcja - dębina; 96,5 x 101 x 53 cm.
Europa Środkowa, XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 2 400 zł

907
Kanapa neobarokowa konstrukcja - orzech; 115,5 x 177 x 73 cm.
Europa Zachodnia (?), XIX / XX w.
Cena wywoławcza. 1 900 zł

908
Ława neorenesansowa konstrukcja - buczyna; 120,3 x 123,8 x 51,5 cm.
Europa Środkowa, koniec XIX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł
Cena oferowana 3 000 zł

909
Stolik neorokokowy konstrukcja - brzoza, mahoń; 78 x 108,3 x 75 cm.
Europa Środkowa lub Północna, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 8 000 zł

910
Stolik w typie mebli Boulle’a konstrukcja - mahoń, sosna; fornir - mahoń (?); 78 x 135 x 79,5 cm.
Europa Zachodnia, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 15 000 zł

911
Szafka w stylu późno biedermeierowskim konstrukcja - sosna; fornir - mahoń; 85,6 x 100,5 x 54,5 cm.
Europa Środkowa, ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 500 zł

912
Szyfoniera w stylu późnego biedermeieru konstrukcja - sosna; fornir - orzech; 139,5 x 64,5 x 45 cm.
Skandynawia, Szwecja (?), ok. poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 400 zł

913
Komoda w stylu biedermeier konstrukcja - sosna; fornir - brzoza; 81 x 112 x 60 cm.
Europa Północna, 1 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 7 300 zł
Cena oferowana 5 500 zł

914
Sekretera biedermeier konstrukcja - sosna, jawor, drewno drzewa owocowego (grusza?),
fornir - mahoń, czeczota brzozowa, intarsje - brzoza;
Europa Środkowa, Niemcy, ok. 1830.
Cena wywoławcza. 11 000 zł

915
Stół w stylu art deco i pięć krzeseł w stylu klasycyzmu angielskiego Stół - Europa Zachodnia, lata 30. XX w.;
krzesła - Europa Zachodnia, 1 ćw. XX w.
Cena wywoławcza. 5 000 zł

916
Serwantka w stylu art deco 167,6 x 115,5 x 140 cm.
Europa Środkowa, lata 30. XX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

917
Stół w stylu art deco 77,5 x 139 x 109,7 cm, dwa wkłady 44 x 109,7 cm;
Niemcy Wschodnie, Saksonia, Grossrohrsdorf, ok. 1935.
Cena wywoławcza. 6 000 zł
Cena oferowana 4 500 zł

918
Biurko modernistyczne konstrukcja - sosna, sklejka sosnowa,
rurki stalowe chromowane; 75 x 151,7 x 72,2 cm.
Europa Zachodnia, 2 poł. XX w.
Cena wywoławcza. 9 300 zł

919
Kabinet na stołowej podstawie konstrukcja - buczyna, sklejka sosnowa, fornir - palisander;
155,8 x 105,5 x 42,5 cm.
Europa Zachodnia, lata 20.-30. XX w.
Cena wywoławcza. 5 400 zł

920
Sekretera w stylu Ludwika Filipa konstrukcja - sosna, brzoza; fornir - orzech;
183,5 x 102 x 51 cm.
Europa Środkowa, 2 poł. XIX w.
Cena wywoławcza. 4 000 zł

921
Komoda klasycystyczna konstrukcja - sosna, fornir - palisander, intarsje - róża, mahoń, tulipanowiec, 131 x 88,9 x 65,4 cm.
Europa Zachodnia, XIX wiek, po rekonstrukcji w XX w.
Cena wywoławcza. 5 800 zł

922
Komoda klasycystyczna 83,5 x 119,6 x 58,5 cm.
Europa Zachodnia, 1 ćw. XIX w. (po naprawie i konserwacji).
Cena wywoławcza. 11 000 zł

923
Komódka klasycyzująca konstrukcja - dębina, fornir - mahoń, szyldy - kość; 72,3 x 55,5 x 36,7 cm.
Europa Środkowa, XIX w.
Cena wywoławcza. 2 200 zł

924
Komódka klasycystyczna konstrukcja - sosna, dębina; fornir - mahoń; 79 x 68,8 x 44 cm.
Europa Środkowa, XIX w.
Cena wywoławcza. 1 500 zł

925
Para foteli w stylu przejściowym 96,8 x 56 x 58 cm.
Skandynawia, Szwecja (?), 2 ćw. XIX w.
Cena wywoławcza. 2 400 zł

926
Serwantka neorokokowa orzech, sosna; 172,5 x 98 x 498 cm.
Europa Zachodnia (?), XIX/XX w.
Cena wywoławcza. 6 200 zł