Nr katalogowy: 916
Serwantka w stylu art deco
167,6 x 115,5 x 140 cm.
Europa Środkowa, lata 30. XX w.
z wąską przeszkloną z trzech stron nastawą, zamykaną dwuskrzydłowo, umieszczoną na pełnej i szerszej podstawie, zamykanej także dwuskrzydłowo, wspartej od frontu na konsolowych nóżkach, z tyłu na graniastych, fornirowana. Nastawa prostopadłościenna, zwieńczona profilowanym gzymsem. We wnętrzu trzy szklane półki. Frontowe naroża podstawy zaokrąglone, a skrzydła ozdobione poziomymi pasami ciemniejszego forniru;
konstrukcja - sosna, sklejka sosnowa; fornir - orzechowa, mahoń; czeczota orzechowa;
167,6 x 115,5 x 140 cm.
Serwantka o wzorze popularnym w Polsce, wykonywanym w wielu nieco odmiennych wariantach kształtów i skromnej dekoracji, zwykle ograniczanej do wzorzystego forniru, czasami wzbogacanej okuciami.