Nr katalogowy: 913
Komoda w stylu biedermeier
konstrukcja - sosna; fornir - brzoza; 81 x 112 x 60 cm.
Europa Północna, 1 ćw. XIX w.
trzyszufladowa, o prostych bokach i froncie u dołu lekko rozszerzająca się ku dołowi, zwieńczona trójkątnym naczółkiem, wsparta na czterech graniastych nóżkach. Całość fornirowana wzorzystą okleiną, dwie górne szuflady na bokach ujęte toczonymi kolumienkami marmurowymi. Otwory kluczyn ujęte kościanymi wkładkami;
Europa Północna, 1 ćw. XIX w.
Komoda w stylu biedermeier z początkowej fazy trwania stylu, w którym obecne były ściślejsze nawiązania do form klasycystycznych i empirowych, które w prezentowanym modelu uwidoczniły się w rozszerzanym ku dołowi korpusie i toczonych kolumnach (obecnych zapewne później dodanych w miejsce pierwotnych).
5 500 zł