Nr katalogowy: 844
Zegar kominkowy z figurką modlącej się dziewczynki
Francja, Beaucourt, firma Japy Freres (mechanizm),
Niemcy - Leer, firma J.F. Kaiser (obudowa); 3 ćw. XIX w.
podstawa i prostopadłościenny korpus zegara - z alabastru, na 6 nóżkach z brązu złoconego; front ozdobiony u dołu aplikacją w formie kartusza ujętego rocaille’ami; po bokach korpusu wsporniki akantowo-wolutowe z rozetami; tarcza alabastrowa z nakładanymi cyframi rzymskimi i nieco zatartym napisem: „J. F. KAISER / LEER”; wokół tarczy obramienie z brązu z motywem wolego oczka i perełek; w zwieńczeniu - figurka modlącej się dziewczynki, klęczącej na poduszce, na prawym kolanie; na lewym kolanie wsparta rozłożona książka; mechanizm z systemem paryskim bicia godzin i półgodzin; na płycie mechanizmu kolisty znak z napisem: „Japy Freres & Cie” i „Gd MEDAILLE D’HONNEUR” oraz krzyżem Legii Honorowej; ponadto bite numery „5388/1575”;
alabaster, brąz złocony, polerowany i matowiony; wys. 39,5 cm, szer. 27 cm, głęb. 15 cm.
Francja, Beaucourt, firma Japy Freres (mechanizm), Niemcy - Leer, firma J.F. Kaiser (obudowa); 3 ćw. XIX w.