Nr katalogowy: 827
Fragment torby
Huculszczyzna?, XIX/XX w.
wierzchnia klapa sakwy huculskiej ? sporządzona z dwu płatów grubej, juchtowej skóry, podszytej zgrzebnym, workowym płótnem; naszywana srebrnymi 5-kopiejkówkami ułożonymi w górnej części w 9 rzędów i 19 kolumn i podobnie w dolnej; brzegi obszyte 4 rzędami kolorowych, szklanych paciorków; wzdłuż dolnej krawędzi - pas białych muszelek -porcelanek; u góry pośrodku srebrne zawieszenie, przypominające kształtem
szyldzik wokół dziurki do klucza;
skóra, płótno; kopiejki srebrne bite w różnych latach (mniej więcej od 1835 do 1887);
paciorki szklane, muszelki cauri; wymiary z uszkiem 29 x 27 cm.
Huculszczyzna?, XIX/XX w.