Nr katalogowy: 818
Ekrytuar
marmur, brąz złocony; wys. 12,5 cm, szer. 36 cm, głęb. 22 cm.
Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.
prostokątna płyta czarnego marmuru z szaro-zielonkawymi żyłkami, wsparta na 4 nóżkach z brązu; z przodu rynienka na pióra; w głębi pośrodku kolista, głęboka miseczka z brązu złoconego, przeznaczona na stalówki i spinacze, opasana drobną perełką i ornamentem z lancetowatych liści; po bokach dwa kałamarze: cylindryczne, dekorowane moletowanymi motywami sznura i falistego meandra, z wieczkami na zawiasku, zwieńczone karczochami na wielopłatkowej, akantowej rozecie;
Europa Środkowa, 1 ćw. XX w.