Nr katalogowy: 737
Serwis do herbaty i kawy
srebro cechowane, waga 1830 g;
Paryż, firma Henry Lapeyre (1895-1923), k. XIX w.
składający się z imbryka do herbaty, dzbanka do kawy i cukiernicy dwuusznej gruszkowatych zdobionych motywem kwiatów, akantów i spiralnego żebrowania, a pod górną krawędzią pasem koguciego grzebienia; ucha ceowate z wypustkami akantowymi i izolatorkami z kości, krawędzie górne faliste; nakrywki wysklepione ozdobione kogucim grzebieniem, zwieńczone sterczynką kwiatową; wylewy dzbanków w formie dzióbków; wnętrze cukiernicy wewnątrz złocone;
srebro cechowane (cecha państwowa z Minerwą z nieczytelną próbą, monogram złotnika HL ze znakiem warsztatowym); imbryk - wys. 19,7 cm, szer. 24,5 cm, głęb. 14 cm;
dzbanek - wys. 25,3 cm, szer. 22,5 cm, głęb. 13 cm;
cukiernica - wys. 16,7 cm, szer. 18 cm, głęb. 16,8 cm; waga 1830 g;