Nr katalogowy: 735
Para ampułek mszalnych z tacką w etui
srebro złocone próby 1 (950) cechowane (ampułki);
tacka - plater nie cechowany; Francja, k. XIX w.
ampułki w formie smukłych dzbanów na kolistych stopach obrzeżonych moletowanym pasem stylizowanego kimationu, z owoidalnymi brzuścami ujętymi od dołu w lancetowate liście, u góry obwiedzione analogicznie jak stopy, przechodzące w wąską szyję z trójkątnym wylewem z nakrywką, z boku wolutowo-akantowe ucho zakończone stylizowanym
kwiatem. Ampułka do wina dekorowana na brzuścu rezerwami z grawerowaną winoroślą, a na nakrywce reliefowymi gronami i liśćmi winnymi; ampułka do wody zdobiona na brzuścu i nakrywce pałkami wodnymi; od spodu ampułek otwory do osadzenia na tacce; tacka platerowa złocona łódkowata z dwoma bolcami w lustrze, obrzeżona pasem moletowanego
kimationu; etui w formie skrzyneczki wyłożone wewnątrz irchą;
srebro złocone próby 1 (950) cechowane (głowa Minerwy z cyfrą1), plater nie cechowany;
ampułki - wys. 14,3 cm, szer. 8,1 cm, głęb. 5,8 cm; waga 184 g.;
tacka - wys. 2,8 cm, szer. 25 cm, głęb. 14,2 cm.
Francja, k. XIX w.