Nr katalogowy: 726
Papierośnica
srebro próby 84 cechowane, waga 97 g.
Petersburg, k. XIX w.
prostopadłościenna o bokach wyoblonych, giloszowana w rybią łuskę, na wieczku plakietka z wizerunkiem cara Mikołaja II w mundurze, wewnątrz taśma zabezpieczająca papierosy przed wypadaniem, wnętrze złocone;
srebro próby 84 cechowane (cecha miejska - znak miasta i 84, monogram złotnika nieczytelny); długość 8,7 cm, szer. 6,8 cm; waga 97 g.
Petersburg, k. XIX w.