Nr katalogowy: 629
Miseczka granatowa z chińskimi smokami
Chiny, dynastia Qing (1644-1911) - XIX/XX w.
półkulista, z lekko rozchyloną krawędzią i pierścieniową obręczą podstawy; kobaltowa, z przedstawieniem dwu zwróconych ku sobie chińskich smoków wokół czaszy, ze szlakami ornamentu wokół krawędzi brzegu i wokół podstawy; w dnie wielopłatkowa rozeta;
porcelana, kobalt podszkliwny, złocenia (druk podmalowany?);
wys. 7,5 cm, średn. 15,6 cm;
sygn. kobaltem podszkl.: w podwójnym kręgu sześć ideogramów (w dwu rzędach pionowo).