Nr katalogowy: 625
Para wazonów dekoracyjnych z pokrywami, z motywem waz i liści
Holandia, Delft, pocz. XVIII w.
wazony 8-boczne, kanelowane, z wyodrębnioną obręczową niską podstawą i obręczową szyjką, z kopułowymi 8-bocznymi kanelowanymi pokrywami (wtórne) z uchwytem - lwem Foo. W ośmiu rezerwach wokół brzuśców umieszczony naprzemiennie motyw wazonu z kwiatami, z wysokim pałąkiem lub motyw wydłużonego liścia, ujęte w szlak wolutowo - liściastej wici; wokół podstawy wazonu i pod szyjką szlaki liściastego lambrekinu; pokrywy z motywem wici kwiatowo - liściastej (jedna dobrana wtórnie?);
fajans, szkliwo cynowe, kobalt; wys. 50 cm (z pokrywą); sygn. kob. podszkl.: na pokrywach od spodu cyfra 6, na wazonach: znak podobny do litery B lub litery I Z (?) odręcznie.
Dobrze zachowana, efektowna para dekoracyjnych wazonów z dekoracją europejską, odwołującą się jednak do motywów dalekowschodnich.