Nr katalogowy: 624
Talerz z dekoracją kwiatową i owadami
Miśnia?, 2. poł. XVIII w.
serwisowy, płytki, o falistej krawędzi kołnierza dekorowanej złoconym ornamentem „koronkowym” ; w lustrze i na kołnierzu dekoracja kwiatowa ( bukiet z różą i rzut kwiatowy z narcyzem) w ciemnej - zgaszonej, zielono-szaro- różowej tonacji, o konturze obwiedzionym złoceniem. Dekoracja uzupełniona rozrzuconymi luźno insektami i owadami (część - o złoconym konturze); przetarte złocenia krawędzi;
porcelana (szarawa masa z drobnymi skazami), farby naszkliwne i podszkliwne (wszkliwne ?), złocenia; wys. 3,6 cm, średn. 23,2 cm;
sygn. kobaltem podszkl. (szarawy) skrzyżowane miecze, wycisk: 22.
Miśnia?, 2. poł. XVIII w.
Nietypowe cechy technologiczne, dekoracja i sygnatura wskazują na XVIII-wieczne naśladownictwo - pastisz (?) wyrobu miśnieńskiego.