Nr katalogowy: 621
Filiżanka do czekolady z pokrywką, ze spodkiem
Francja, Limoges, wytwórnia (malarnia)
nieustalona, 1 poł. XX w.
filiżanka koniczna z taśmowymi, giętymi uszkami, z lekko wysklepioną pokrywką z uchwytemszyszką akantowa; spodek z uskokowym kołnierzem. Na czaszy filiżanki dwie rezerwy: złota, z wyrezerwowaną barwną kompozycją kwiatową, sygn. z boku: BUDINON oraz w formie stylizowanego złoconego kartusza z malinową pełną różą z listkami. Wokół pokrywki,
kołnierza i w lustrze spodka motyw malinowej róży okolonej listkami i roślinne złocenia;
krawędzie, uszka i uchwyt złocone; złocenia lekko przetarte;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; filiżanka wys. 16 cm, szer. 15 cm, średn. brzegu 9,2 cm;
spodek wys. 3 cm, średn. 16,2 cm;
sygn. (filiżanka i spodek) druk zielenią chromu Limoges / AE --- AE / FRANCE, druk złoty:
w rombie litery DC, powyżej: LIMOGES, poniżej: FRANCE, odręcznie: Peint main
(na filiżance - złocone, na spodku - czernią naszkliwne).
Francja, Limoges, wytwórnia (malarnia) nieustalona, 1 poł. XX w.
Wyrób jednej z licznych wytwórni ( malarni) działających w ośrodku ceramicznym Limoges.