Nr katalogowy: 620
Naczynie sześcioboczne z kariatydami
Polska, Wacław Bębnowski (1865-1945),
Aleksandrów Kujawski, 1937
o rozchylonych konicznie krawędziach, z plastycznymi kariatydami na narożach, na sześciu kolistych nóżkach z lwimi maskami;
glinka ceramiczna drobnoziarnista (terakota), szkliwo matowe - naśladujące patynowanie na brąz; wys. 7,8 cm, szer. 9,5 cm;
sygn. ryta odręcznie: W.B/ 1937 r.
Polska, Wacław Bębnowski (1865-1945), Aleksandrów Kujawski, 1937
Praca znanego ceramika i rzeźbiarza, tworzącego przez większość życia na Kujawach, wykorzystującego do produkcji rzeźb i naczyń dekoracyjnych w stylistyce secesyjnej miejscowe glinki garncarskie, stosującego charakterystyczne barwienie powierzchni imitujące patynowany brąz i miedź.
600 zł