Nr katalogowy: 616
Donica z dekoracją kobaltową kwiatową
Chiny, dynastia Qing (1644 - 1911), kopia z XX w.
kolista, o grubych ściankach, lekko beczułkowa; wokół brzuśca kobaltowy szlak stylizowanej wici kwiatowej o powtarzających się motywach, z cienka wijącą się gałązką z drobnymi ozdobnymi listkami i kwiatkami, wokół podstawy i brzegu szlak lambrekinu palmetowego i z trójdzielnymi kwiatonami;
porcelana, kobalt podszkliwny; wys.23 cm, średn. brzegu 33,5 cm;
sygn. kobaltem podszkl. w szkliwionym kręgu pośrodku dna: kwadrat z ideogramem.