Nr katalogowy: 612
Wazon z bukietami
Miśnia, lata 1924-1934
cylindryczny, rozchylony kielichowo przy brzegu; wokół obręczowej stopki i pod krawędzią szeroki kobaltowy szlak ujęty w złocone obwódki, na brzuścu dwie kompozycje kwiatowe:
1) z makiem, prymulkami i żółtą dziką różą;
2) z różową różą i niezapominajkami;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
wys. 16,4 cm, średn. podst. 9,2 cm, średn. brzegu 14,2 cm; sygn. kobaltem podszkl. skrzyż. miecze z kropką między ostrzami (tzw. Pfeiffermarke) oraz K przy wewn. krawędzi, wyciski: 17, Q220, czernią naszkl. 330c, 120.
Miśnia, lata 1924-1934