Nr katalogowy: 609
Targ rybny
Niemcy (Miśnia?) lub Francja?, 2 poł. - koniec XVIII w.
grupa - scenka rodzajowa: kram sprzedawcy ryb; pod zadaszeniem na czterech drewnianych słupach, przykrytym tkaniną w błękitną kratę ustawiony drewniany stół na krzyżaku z leżącymi na liściach (kapusty?) rybami i krabami; przed stołem i przy słupach leżą ryby, kraby itp. owoce morza (m.in. płaszczki), za stołem para sprzedawców: mężczyzna w kwiecistym surducie i czarnym kapeluszu prezentujący ryby na płaskiej tacy, obok - gestykulująca kobieta; przed kramem z prawej klientka w kwiecistej zapasce -fartuszku i czepku fioletową kokardą, z rybami w wiklinowym koszyku; drobne ubytki i przetarcia dekoracji malarskiej;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 29,5 cm, szer. 25 cm, głęb. ok. 19 cm;
sygn. kob. podszkl.: długie, wąsko skrzyżowane miecze z niewyraźnym znakiem (gwiazdka?) pod rękojeściami i dwiema kropkami.
Interesujący, nietypowy temat przedstawienia wskazuje na proweniencję francuską; sygnatura przypomina markę miśnieńską, jednak nie znany model nie pozwala łączyć grupy z Miśnią.