Nr katalogowy: 5
„Księga Chwały Piechoty”
[Nakład] Departament Piechoty M.[ministerstwa]
S.[praw] Wojsk.[owych]; Warszawa 1937-1939.
[Nakład] Departament Piechoty M.[ministerstwa] S.[praw] Wojsk.[owych]; Warszawa 1937-1939.
Układ graficzny oraz projekt oprawy - Anatol Girs i Bolesław Barcz; 36 cm, 16 litografii umundurowania piechoty polskiej w wykonaniu Zakładów Litograficznych W. Główczewskiego (każda sygnowana), 4 rotograwiury przedstawiające sceny batalistyczne (min. Olszynka Grochowska Wojciecha Kossaka).
Oprawa wydawnicza wykonana przez Bolesława Zjawińskiego w Warszawie; na licu mosiężna plakieta ukazująca żołnierza piechoty (proj. B. Barcza). W treści szczegółowy opis pułków (metryki chwały) oraz lista kawalerów orderu Virtuti Militari.
Niepowtarzalne dzieło - hołd złożony żołnierzom polskim walczącym za Honor i Ojczyznę.
1 800 zł