Nr katalogowy: 629
Amforka z dekoracją kwiatową i miniaturą z dziewczyną w różowej sukni
Francja, naśladownictwo wyrobu z Sévres,
2 poł. - koniec XIX w.
o kielichowej czaszy montowanej ze szpulową stopka mosiężnym pierścieniem i wysklepionej pokrywie z mosiężnym uchwytem - pąkiem kwiatowym;
w oprawie mosiężnej (uchwyty i krawędź czaszy oraz oprawa stopy). W złoconej rezerwie na czaszy od frontu - siedząca dziewczyna w różowej sukni, fioletowym szalem i z kwiatami róż; z boków miniatury oraz wokół pokrywy i stopki kompozycje różowych róż oraz złocone szlaki przeplatającej się wstęgi z gałązkami kwiatowymi;
porcelana (pokrywa - inna masa porcelany), farby naszkliwne, złocenia, złocenia wypukłe, oprawa i montaż mosiężne; wys. 24 cm;
sygn. (od spodu stopki) niebieska: podwójne L w ligaturze z wpisaną w środku literą S; na listwie mosiężnej od spodu stopy wycisk: FRANCE.
Francja, naśladownictwo wyrobu z Sévres, 2 poł. - koniec XIX w.