Nr katalogowy: 908
Sekretarzyk w stylu neorokokowym
mahoń, grusza barwiona na czarno, topola,
palisander, róża, inne; 130 x 74 x 50 cm.
Europa Zachodnia, Francja (?), 1 pol. XX w.
z wąską nastawką zamykaną dwuskrzydłowo, z dwoma niewielkimi szufladkami u dołu, umieszczoną na stołowej podstawie z szufladką, fornirowany, intarsjowany w motywy floralne, ozdobiony brązami. Nastawka o prostych bokach, ze ściętymi frontowymi narożami i falistymi skrzydłami drzwi, przykryta spadzistym daszkiem, z trzech stron ujęta mosiężną galeryjką. We wnętrzu półka. Podstawa o falistym zarysie. Szuflada po wysunięciu zakryta przesuwnym pulpitem wyklejonym aksamitem; mahoń, grusza barwiona na czarno, topola, palisander, róża, inne; 130 x 74 x 50 cm.
Mebel nawiązujący do francuskich wzorów rokokowych, bogato zdobiony intarsjowanymi motywami i brązowymi okuciami.