Nr katalogowy: 906
Sekretera w stylu mebli bullowskich
konstrukcja - dębina, fornir - okleina barwiona
na heban (brzoza);
Europa Zachodnia (Francja?), 4 ćw. XIX w.
o prostych bokach i froncie, z marmurowym blatem, z pięcioma szufladami i odkładaną klapą, fornirowana, inkrustowana mosiężna żyłką, ozdobiona dodatkowo okuciami mosiężnymi. Lica szuflad i klapy ozdobione wicią, na klapie dodatkowo w otoczeniu wici waza. Wnętrze sekretery z czterema szufladkami i wnęką u góry, klapa od wewnętrznej strony wyklejona suknem;
konstrukcja - dębina, fornir - okleina barwiona na heban (brzoza), a we wnętrzu sekreterowym czeczota brzozowa, 138,7 x 76 x 40,5 cm.
Popularny typ sekretery o modnej w końcu wieku dekoracji w stylu II cesarstwa. Zarówno forma, jak i dekoracja inspirowana popularnymi we Francji stylami z czasów Ludwika XIV i Ludwika XVI. Elegancki mebel do pisania i przechowywania korespondencji.
6 000 zł