Nr katalogowy: 902
Biurko w stylu art deco
dębina, orzech; 78 x 171 x 85 cm.
Polska, lata 30. XX w.
prostokątne, z zaokrąglonymi narożami fornirowanymi wzorzystą okleiną różaną oraz czernionymi pozostałymi powierzchniami, wsparte na dwóch szafkach, między którymi z jednej strony półka, a z drugiej szuflada. Szafki wsparte na parach profilowanych nóg. Wewnątrz szafek po prawej półka, a po lewej trzy szuflady;
Polska, lata 30. XX w.
Biurko w stylu polskiego art deco o złagodzonych kształtach, funkcjonalnych i nowoczesnych.