Nr katalogowy: 813
Zegarek męski, kieszonkowy
metal złocony, stal, szkło;
Szwajcaria, 1 dekada XX w.
w podwójnej, platerowanej złotem kopercie, zakrytej, z kolistym przeźroczem; z jednej strony - grawerowany monogram wiązany: „MR” (?); z drugiej osłonięte szkłem przeźrocze z grawerowaną wokół podziałką godzinową rzymską; pod spodem - tarcza pokryta białą emalią, z cyframi rzymskimi, sekundnikiem i napisem: „ROLEX / AK. WATER / EDINBURGH”; na krawędzi:
„[S]WIS[S] MADE”; od wewnątrz na zewnętrznych deklach napisy i numery: „STAR / DENNISON / WATCH / CASE Co Ltd”; „1808494”; na wewnętrznej klapce grawerowany napis: „ENGLISH / MAKE / THIS CASE / GUARANTED / TO WEAR / 10 YEARS / 1808494”; na stalowych częściach mechanizmu: „SWISS MADE” oraz „ROLEX LEVER”; metal złocony, stal, szkło; średnica 5 cm, wys. z koronką 7 cm.
Szwajcaria, 1 dekada XX w.
Początki firmy Dennison sięgają poł. XIX w. Założycielem był Aaron Lufkin Dennison z U.S.A., który ok. 1864 przeniósł się do Zurychu; w tym samym mniej więcej czasie nawiązał kontakty z angielskimi wytwórniami zegarmistrzowskimi. Po jego śmierci w 1895 firmę przejął syn Franklin. Pod nazwą „Dennison Watch Case Company” egzystowała od 1905 do 1967.