Nr katalogowy: 712
Para lichtarzy
srebro próby 12 cechowane, waga 829 g.
Polska?, lata 20.-30. XIX w.
na kwadratowych plintach o bokach obrzeżonych fryzem z kwiatów margerytek, z kolistymi, uskokowo wywyższonymi
stopami zakończonymi obrączką z analogiczną dekoracją jak na plincie; trzony w formie wazy ujętej u dołu w stylizowane
liście, zakończonej pasem moletowanego ornamentu floralnego; tulejka na świece wazonowa osadzona na kapturku z liści
akantu, z ruchomą profitką obrzeżoną moletem;
srebro próby 12 cechowane (niedobite cechy w prostokątach - AM i 12); wys. 24 cm, szer. 10,5 cm, głeb. 10,5 cm; waga 829 g.
Polska?, lata 20.-30. XIX w.