Nr katalogowy: 616
Karmiąca gołębie
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 26,2 cm,
Miśnia, 1 poł. XIX w.
na płaskiej, czworobocznej podstawie o ściętych narożach młoda dziewczyna o upiętych luźno włosach, w długiej spódnicy w pasy i wierzchniej sukni we wzór niebieskich kwiatków, sznurowany kwiecisty gorsecik i fioletowy fartuch; stojąca w lekkim kontrapoście, z podtrzymywanego lewą ręką fartuszka sypie ziarno gołębiom siedzącym u jej stop;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 26,2 cm, podstawa 10,5 x 10 cm;
sygn. kobaltem podszkl. skrzyż. miecze, naszkl. czerwienią: 4., ryte: Z75 (nr modelu).
Miśnia, 1 poł. XIX w.