Nr katalogowy: 614
Grupa alegoryczna: Pięć Zmysłów
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Niemcy, Volkstedt, Aelteste Volkstedter
Porzellanfabrik AG, okres międzywojenny
na kolistej, obręczowej podstawie z motywem złoconych, reliefowych owali i kół - pięć półnagich puttów w rozwianych draperiach; na skalistym wyniesieniu pośrodku - putto w liściastym wieńcu z kielichem w uniesionej dłoni (personifikacja Smaku); poniżej, wokół wyniesienia - putto przeglądające się w lustrze (Wzrok), putto z kwiatkiem (Węch), putto z muszlą przy uchu (Słuch) i putto z owadem w dłoniach (Dotyk?);
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys.25 cm, średn.14,3 cm;
sygn. kobaltem podszkl.: monogram zwierciadlany (GHM) pod koroną zamkniętą, niżej: 1762, złotem: 35, wycisk: V 1971.
Niemcy, Volkstedt, Aelteste Volkstedter Porzellanfabrik AG, okres międzywojenny