Nr katalogowy: 610
Półmisek z dekoracją Zwiebelmuster
porcelana, kobalt podszkliwny; średn. 38 cm;
Niemcy, naśladownictwo Miśni, XIX w.
okrągły, głęboki półmisek, z dekoracją błękitem kobaltu wokół kołnierza i w lustrze wzorem Zwiebelmuster;
porcelana, kobalt podszkliwny; wys. 6,5 cm, średn. 38 cm;
sygn. kobaltem podszkl. podwójna, przy obręczy: skrzyżowane miecze z dużą kropką (kółeczkiem) między ostrzami.
Naśladownictwo wyrobu miśnieńskiego, z umieszczoną dwukrotnie nietypową sygnaturą podobną do miśnieńskiej, z popularnym, powtarzanym przez wiele wytwórni europejskich wzorem „cebulkowym” (wprowadzony w Miśni w latach 30. XVIII stulecia).