Serwis obiadowy i deserowy na 6 osób, z dekoracją kwiatową
Śląsk, Żary (Sorau), C. u. E. Carstens
Porzellanfabrik, lata 1925 - 1944
składa się z 8 talerzy głębokich, 7 talerzy płytkich, 11 talerzy do przystawek, 11 talerzy deserowych, 2 salaterek 4-bocznych większych i 1 salaterki mniejszej, 2 półmiseczków owalnych małych, 3 półmisków owalnych różnej wielkości, maselnicy, cukiernicy i 7 filiżanek ze spodkami; razem: 61 naczyń; naczynia o prostych formach, z reliefem z zygzakiem wokół krawędzi kołnierzy oraz brzegów pokrywek i filiżanek, o złoconych krawędziach i uchwytach, z motywem gałązki z czerwonym kwiatem i niebiesko - rudymi listkami; lekkie przetarcia złoceń, dwa talerze (deserowy i płytki) z wyszczerbieniem przy krawędzi;
porcelana, druk barwny, złocenia;
talerze głębokie - wys. 4,2 cm, średn. 24,8 cm;
talerze płytkie - wys. 2,5 cm, średn. 24,6 cm;
talerze do przystawek - wys. 2 cm, średn. 20 cm;
talerzyki deserowe - wys. 1,8 cm, średn. 15,6 cm;
2 salaterki - wys. 6,5 cm, 22 x 22 cm;
1 salaterka - wys. 5,8 cm, 18 x 18 cm;
2 półmiseczki - wys. 3 cm, 13,3 x 23,3 cm;
półmiski owalne - 1) wys. 3,5 cm, 38,3 x 26 cm; 2) wys. 3,2 cm, 33,7 x 23 cm; 3) wys. 3 cm, 30 x 20,3 cm;
maselnica - wys. 10 cm, średn. 17,5 cm;
cukiernica - wys. 11,5 cm, szer. - 18,5 cm;
filiżanki - wys. 5,5 cm, średn. - 9,9 cm;
spodki - wys. 1,8 cm, średn. 15 cm;
sygn. drukiem seledynową zielenią: w wieńcu z dwu skrzyżowanych gałązek napis SORAU pod koroną, na części naczyń dodatkowo napis: CARSTENS/ PORZELLAN, znaki cyfrowe i monogramy.
Śląsk, Żary (Sorau), C. u. E. Carstens Porzellanfabrik, lata 1925 - 1944