Nr katalogowy: 207
Św. Jan Nepomucen
drewno polichromowane; wys. 54 cm;
Małopolska, XIX w.
na prostokątnej, drewnianej podstawie postać męczennika odziana w wielowarstwowy strój: czarną sutannę, rokietę oraz biret kanonicki;
drewno polichromowane; wys. 54 cm [brak rąk w figurze, uszkodzenia w nakryciu głowy, twarzy];
na plecach rzeźby uchwyt oraz nalepka: Św. Jan Nepomucen/ Okolice Częstochowy.
Małopolska, XIX w.