Nr katalogowy: 836
Lampa wieczna, wisząca, ze szklanym wkładem
srebro pr. 3, korale, ametysty (?), granaty (?) szkło;
waga 2.112 g.
Kraków?; złotnik „J. W.”; po 1872.
korpus półowoidalny, ażurowy, o trzech polach wydzielonych żebrami zwieńczonymi uskrzydloną główką anielską; w każdym polu umieszczony orzeł bez korony; górna krawędź lampy w formie korony z fleuronami kameryzowanymi koralami i ametystami (?); całość zawieszona na 3 łańcuchach z ażurowych ogniw z motywem liści akantu, przedzielonych ametystami toczonymi kuliście i ujętymi srebrną obrączką; łańcuchy przymocowane do baldaszka w kształcie korony ozdobionej koralami i granatami (?); wkład ze szkła przeźroczystego, lazurowanego rubinowo; na większości elementów lampy - cechy
probiercze austro-węgierskie, częściowo zatarte;
srebro pr. 3, korale, ametysty (?), granaty (?) szkło; wys. całości ca 84 cm, średnica ca 21 cm;
waga 2.112 g.