Nr katalogowy: 828
Para kandelabrów 6-świecowych, 5-ramiennych
brąz złocony, marmur;
wys. 58//58,5 cm, szer. ramion ca 25,5 cm.
Europa Zachodnia, Niemcy?, k. XIX w.
koliste stopy wsparte na 3 lwich łapach, dekorowane pasami moletowanych ornamentów z motywem listków laurowych, perełek i kanelur; wyżej szpulowe, toczone w czarnym marmurze cokoły; trzony w formie figurek puttów: dziewczynki z kwiatami we włosach i w dłoni oraz chłopczyka z kiścią winogron w ręce i winoroślą we włosach; za figurkami z tyłu - wygięta łodyga z wijącym się pnączem, zakończona u góry sześciopłatkową koroną, z której rozgałęziają się zwinięte wolutowo ramiona z wazonowymi tulejkami na płaskich talerzykach; szósta tulejka w zwieńczeniu; profitki wyjmowane, opasane perełką;
brąz złocony, marmur; wys. 58//58,5 cm, szer. ramion ca 25,5 cm.