Nr katalogowy: 825
Para kandelabrów czteroświecowych
brąz (niegdyś złocony?), mosiądz; wys. 62//63,5 cm;
Europa Zachodnia, Niemcy?, XIX/XX w.
podstawy kwadratowe o lekko ukośnych ściankach; stopy koliste, wysklepione, opasane moletowanym szlaczkiem z motywem listków lauru; trzony w formie dwuusznych wazonów zdobionych na brzuścach pasami moletowanego ornamentu meandrowego, perełkowego, sznurowego, a także złożonego ze stylizowanych lilii oraz gwiazdek wpisanych w sześcioboki; od frontu na brzuścach aplikowane monogramy wiązane „OM”; w wazonach - bukiety z plastycznych gałązek o cienkich łodygach, lancetowatych liściach i sześciopłatkowych kwiatach (lilie); cztery spośród nich - zakończone kielichami
kwiatowymi, w których umieszczono cylindryczne tulejki na świece;
brąz (niegdyś złocony?), mosiądz; wys. 62//63,5 cm, szer. ramion 45 cm, podstawy 11,5 x 11,5 cm.
(W jednym z kandelabrów brak dwóch kwiatów na zakończeniach łodyżek).