Nr katalogowy: 737
Kielich mszalny
srebro złocone próby 3 cechowane, waga 685 g.;
Wiedeń, 4 ćw. XIX w.
na kolistej stopie obrzeżonej gładkim półwałkiem, dekorowanej reliefowym ornamentem z motywem kogucich grzebieni, wolut, akantu i kwiatów w taśmowych rezerwach oraz, kontrastującymi ze złoconym tłem, srebrnymi plakietkami z wizerunkami czterech Ewangelistów z atrybutami; trzon z pierścieniami i nodusem ażurowym utworzonym z 6 wolut; czara gładka, półowoidalna o lekko wywiniętej krawędzi;
srebro złocone próby 3 cechowane (cecha państwowa z głową Diany, próbą i literą A, monogram złotnika FS, orzeł dwugłowy i G.FORST? bite negatywowo)l wys. 25,5 cm, średnica stopy 17 cm; waga 685 g.;
Wiedeń, 4 ćw. XIX w.