Nr katalogowy: 724
Koszyk na owoce
srebro cechowane, waga 661 g.
Hanau?, 2 poł. XIX w.
ażurowy, na kolistej stopie, rozszerzający się ku górze, spłaszczony, na osi krótszej uchwyt w formie ruchomego pałąka; ażury utworzone z owali i arkad z festonami różanymi i koszyczkami z kwiatami i narzędziami ogrodniczymi; wkładka ze szkła;
srebro cechowane (fantazyjne cechy imitujące francuskie); wys. 23,5 cm, szer. 26,5 cm, głęb. 18,5 cm; waga 661 g. Hanau?, 2 poł. XIX w.
Koszyki o identycznym kształcie i dekoracji, ale różniące się wymiarami oraz wybitymi cechami, kilkakrotnie pojawiały się w ostatnich latach na aukcjach m.in. w 2012 w Leighton Galleries, w 2010 roku w Rempexie (VIII Aukcja sreber, poz.60) określone jako Hanau, 2 poł. XIX w.