Nr katalogowy: 718
Cukiernica i mlecznik
srebro próby 1 cechowane, waga 581 g.
Francja, 4 ćw. XIX w.
wsparte na kolistych stopach ozdobionych perełkowaniem, z korpusami u dołu półkulistych, w połowie wysokości uskokowo przewężonych, perełkowanych; cukiernica z uchami ceowatymi ze stylizowanej gałązki z liśćmi, z nakrywką wysklepioną, profilowaną obrzeżoną perełkowaniem, zwieńczoną karczochem, z monogramem wiązanym CB, z wnętrzem złoconym; wylew mlecznika trójkątny, ucho z drewna ujętego u góry w srebrne rozetki;
srebro próby 1 cechowane (państwowa cecha z głową Minerwy);
cukiernica - wys. 16,1 cm, szer. 15,9 cm, głęb. 11,8 cm;
mlecznik - wys. 12,8 cm, szer. 11,1 cm, głęb. 7,5 cm;
waga 581 g. Francja, 4 ćw. XIX w.