Nr katalogowy: 621
Kufel ze scenkami chińskimi w rezerwach
Wyrób europejski, Anglia?, Chiny?, XIX w.
cylindryczny, lekko koniczny; wokół brzuśca w trzech kobaltowych 4 - dzielnych rocaillowych rezerwach barwne scenki z postaciami Chińczyków w pejzażu z architekturą; pomiędzy rezerwami kobaltowe gałązki kwiatowe, wokół górnej i dolnej krawędzi szlaki ornamentu kobaltowego; drobne wyszczerbienia przy brzegu, fabryczne skazy w partiach emaliowej zieleni;
porcelana (spód nie szkliwiony), kobalt podszkliwny, farby naszkliwne, złocenia; wys. 12,2 cm średn. podstawy 9,5 cm, średn. brzegu 10,2 cm;
nie sygn.
Wyrób europejski utrzymany w stylistyce porcelany dalekowschodniej (chińskiej), ale … być może wyrób dalekowschodni przeznaczony na eksport do Europy.