Nr katalogowy: 620
Lampka porcelanowa z dziewczynką
Ćmielów, proj. Józefa Szewczyka (1910-1987)
z 1936 roku, realizacja powojenna.
lampka z tulipanowym kloszem z różowo- mlecznego szkła; podstawa porcelanowa w formie dziewczynki, siedzącej na stożkowej podstawie, podtrzymującej dłońmi wspartą na ramionach tubę - róg obfitości z oprawą żarówki i kloszem; porcelana, farby naszkliwne, druk barwny, złocenia, szkło, oprawa metalowa; wys. 33 cm;
sygn. drukiem zielenią chromu Ć w trójkącie, niżej: ĆMIELÓW/ M A D E / IN POLAND, 215a, 54; okrągła nalepka papierowa czarno-srebrna z napisem: GDAŃSK OLIWA R.W.U. (…?) wokół (nalepka magazynowa - sklepowa?);
Ćmielów, proj. Józefa Szewczyka (1910-1987) z 1936 roku, realizacja powojenna.
Analogiczna lampka z kloszem w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie (publikowana na stronie internetowej MNK ).
650 zł