Nr katalogowy: 618
Zespół serwisowy do herbaty, z barwną dekoracją Art Deco
Czechy, Stara Role (Alt-Rohlau),
wytwórnia „Epiag - Royal”,
okres międzywojenny.
składa się z dzbanka na herbatę, mlecznika, cukiernicy, i 4 filiżanek ze spodkami; naczynia o cylindrycznych brzuścach,
z prosto łamanymi uchami, z dekoracją barwnymi kompozycjami roślinnymi w stylu Art Deco i paskami ze szlakiem niebiesko - brązowo - żółtych trójkącików wokół krawędzi; uszka, uchwyty i krawędzie złocone; lekkie przetarcia złoceń;
porcelana, druk barwny, złocenia;
dzbanek - wys. 21 cm,
cukiernica - wys. 10,2 cm, szer. 17 cm,
mlecznik - wys. 13,5 cm,
filiżanka - wys. 5,5 cm, średn. 8 cm,
spodek - wys. 2 cm, średn. 14,8 cm;
sygn. druk zielenią chromu: w polu trójkątnym, nad skrzyżowanymi długimi kreskami napisy: Epiag . ROYAL, u podstawy:
Czechoslovakia, w środku: dwie gałązki tworzące wianek; srebrem: 8, na dzbankach i cukiernicy wycisk: 4162/2.
Czechy, Stara Role (Alt-Rohlau), wytwórnia „Epiag - Royal”, okres międzywojenny