Nr katalogowy: 616
Krater z miniaturą: dwór z zabudowaniami gospodarczymi i sztafażem
porcelana, farby naszkliwne, złocenia;
Niemcy - Turyngia lub Śląsk, 2 ćw. XIX w.
krater na szpulowej stopie z kwadratową plintą, z antabowymi uchwytami osadzonymi w plastycznych maskach; w prostokątnej rezerwie od frontu barwna miniaturą z architekturą w pejzażu nad wodą: zabudowania na wsi( stodoła, budynki mieszkalne i dom-dwór z portykiem kolumnowym), nad rzeką, z drewnianym pomostem; na pierwszym planie pasące się krowy i pasterz z psem, na wodzie łódź z wioślarzem i kaczki; od drugiej strony barwna kompozycja kwiatowa z różami, powojami, prymulami i niezapominajkami; wokół bukietu kwiatowego, stopy i plinty wolutowe złocenia ornamentalno - roślinne;
obluzowany montaż krateru, drobne przetarcia złoceń;
porcelana, farby naszkliwne, złocenia; wys. 31 cm, plinta 13 x 13 cm; od spodu na brzegu plinty wycisk: 5;
Dekoracyjny krater z dobrej klasy miniaturami i złoceniami; dekoracja - zwłaszcza miniatura z architekturą na wsi
- powstała najpewniej na konkretne zamówienie (przedstawia dom i gospodarstwo zamawiającego wazon?).